bře 30, 2021

Nikdy není pozdě začít!


Ať už se jedná o celkovou změnu životního stylu nebo pouze částečnou úpravu jídelníčku, vždy je možné zkrátka začít a naučit se dbát nejenom o psychickou pohodu, ale i o své fyzické zdraví. A kdy jindy, než třeba právě v této jarní – velikonoční době!

Velikonoční svátky a zvýšená konzumace sladkovodních ryb k sobě historicky neodmyslitelně patří, jsou to tradice, na které by se nemělo nikdy zapomínat. Z hlediska poptávky po rybách se jedná o druhé nejsilnější období v roce hned po Vánocích a lidé jejich nákup v této souvislosti s oblibou vyhledávají. Nejen že dbají na dodržování tradic a jejich poselství předávají mladším generacím, ale zároveň tím udělají i mnoho užitečného pro své zdraví. A jak se říká „ve zdravém těle zdravý duch“, kromě pozitivního vlivu na naše fyzické zdraví, má konzumace ryb a s tím spojené dodržování tradic i příznivé účinky na naši psychickou pohodu, což je v této složité době neméně důležité.

Z pozitivních aspektů pravidelné konzumace rybího masa můžeme vyzdvihnout zaručený zdroj vysokého množství vitamínu D a jeho příznivý vliv na lidskou imunitu. Jeho obsah v kapřím mase je výrazně vyšší ve srovnání s běžně dostupnými mořskými rybami (např. lososem, pražmou, treskou a dalšími).  Další potěšitelnou informací je pro konzumenty značný podíl nenasycených omega 3 mastných kyselin, které mají na lidský organismus nepopíratelný kladný vliv (zvýšená produkce „hodného“ HDL cholesterolu na úkor „špatného“ LDL cholesterolu, snížení krevního tlaku, protizánětlivé účinky, posílení nervové soustavy a omezení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění).

Pokud tedy nyní ještě stále váháte, kdy a zda s pravidelnou konzumací sladkovodních ryb začít, určitě vás přesvědčí zaručené výtečné dietologické a chuťové vlastnosti rybího masa, které si nejlépe ověříte prostřednictvím nepřeberného množství vyzkoušených skvělých receptů. Co třeba zkusit pečenou štiku s bramborovým pyré a jablečným salátkem od mistra kuchaře Ing. Eduarda Levého?

I přesto, že většina stálých konzumentů sladkovodních ryb má ve svém okolí svého oblíbeného prodejce, pro jistotu uvádíme přehledný seznam prodejců čerstvých ryb.

Tak neváhejte a pojďte do toho s námi!

Kontakty

Kde nás najdete? Jak se nám dovoláte?

Lidická 2156/108a, 370 01 České Budějovice

+420 387 312 348, +420 387 435 960

info@cz-ryby.cz

Napište nám

Můžete se nám ozvat i pomocí tohoto formuláře: