Marinádu lze připravit rozličnými způsoby, Pro účel naložení je vhodné ryby nebo jejich porce předem osolit, nechat alespoň hodinu odležet a následně vkládat do marinády syrové nebo velmi jemně tepelně opracované.

Mohou být vařené v páře, krátce opečené a třeba i zauzené.

Základní cibulová marináda – jemně nakrájenou cibuli osolte a poté ji alespoň pět minut důkladně promíchávejte s olejem aby „pustila šťávu“. Následně zašlehejte do směsi ocet a vzniklou emulzí pak potírejte ryby a důkladně je umáčkněte v kameninové nebo skleněné nádobě. Navrch dolijte olej tak, aby vše bylo pod jeho hladinou a k rybímu masu se nedostal vzduch. Tento základní návod lze doplnit sekanými sardelkami, kousky nakládaných papriček, třeným česnekem, nakládaným křenem a podobně.

Hořčicová marináda – důkladně prošlehejte stejné množství hořčice a oleje, přidejte trochu medu a octa. Pro zjemnění vmíchejte případně kysanou smetanu nebo trochu jogurtu a v této směsi pak nechte marinovat porce ryb. Podle velikosti tři až pět dnů. Opět tak aby k rybímu masu nemohl vzduch.

Japonská marináda – vznikne důkladným promícháním kvalitní sojové omáčky, medu, mletého zázvoru a wasabi pasty. V této směsi nechte nejprve ryby, ideálně proužky nebo plátky ryb proležet a následně je zalijte kvalitním olejem. Například sezamovým, tak aby se zamezil přístup vzduchu k marinované rybě.

Studená kuchyně

On-line kuchařka

Kontakty

Kde nás najdete? Jak se nám dovoláte?

Lidická 2156/108a, 370 01 České Budějovice

+420 387 312 348, +420 387 435 960

info@cz-ryby.cz

Napište nám

Můžete se nám ozvat i pomocí tohoto formuláře: